اقدام پژوهی در مورد کتابخوانی و مطالعه ی دانش آموزان

فرمت فایل: ورد تعداد صفحه: 29 مقدمه: مطالعه، همانند هر کار دیگر نیازمند استفاده از روش درست است، رشد و شکوفایی اندیشه، توانائیها و فرهنگ هر انسان به کمیّت و کیفیت مطالعه او بستگی دارد. یکی از دلایل افت تحصیلی برخی از دانش آموزان این است که شیوه مطالعاقدام پژوهی در مورد کتابخوانی و مطالعه ی دانش آموزان|50099914|mlr|
با سلام و خیر مقدم،در این پست توضیحات فایل اقدام پژوهی در مورد کتابخوانی و مطالعه ی دانش آموزان قابل رویت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.


فرمت فایل: ورد


تعداد صفحه: 29

مقدمه:


مطالعه، همانند هر کار دیگر نیازمند استفاده از روش درست است، رشد و شکوفایی اندیشه، توانائیها و فرهنگ هر انسان به کمیّت و کیفیت مطالعه او بستگی دارد. یکی از دلایل افت تحصیلی برخی از دانش آموزان این است که شیوه مطالعه آنها بر طبق روشها و اصول صحیح مطالعه نیست. رعایت نکردن اصول مطالعه موجب پایین آمدن کارآیی و تضعیف روحیه، کاهش اعتماد به نفس، خستگی و دلزدگی از مطالعه می شود.


واقعیت این است که در دنیای امروز که عصر اطلاعات و نبرد اندیشه هاست و انسان با انبوه اطلاعات مواجه است، نمی توان با همان روشهای قدیمی به پیش رفت، در دنیای امروز مطالعه، ضرورت پیشرفت است. آنچه اهمیّت یادگیری را آشکار می سازد مسأله تطابق و سازگاری است و هر کس که استعداد یادگیری بیشتری دارد و می تواند به خوبی آن را به کار بندد بیشتر می تواند با محیط خود سازگاری داشته باشد.


در طی این سالها و کار کردن با دانش آموزان دبیرستانی متوجه شده‌ام که برخی از دانش آموزان هنوز شیوه های صحیح مطالعه و یادگیری و استفاده درست از تکنیکهای یادگیری را نمی دانند و این مسئله سبب افت تحصیلی آنان گردیده است. با توجه به این موضوع بر آن شدم تا دلایل افت تحصیلی دانش آموزان کلاسم را بررسی نموده و روشهایی را برای جبران آن در پیش گیرم.


پس از بررسی متوجه شدم بیشتر آنان از تکنیکها و روشهای یادگیری بی اطلاع هستند و یا اگر اطلاعاتی در این زمینه دارند به درستی از آن استفاده نمی کنند، سپس بر آن شدم تا با آموزش روشهای صحیح یادگیری و اصول برنامه ریزی برای مطالعه، زمینه را برای پیشرفت تحصیلی آنان فراهم سازم.مطالب دیگر:
📗پاورپوینت اهداف متغیر و اهمیت شناسایی آن📗پاورپوینت آشنایی با پاره ای از احكام مؤسس بهائیت📗پاورپوینت اختلالات فراموشی📗پاورپوینت مکانیک کوانتومی در فضای فاز📗پاورپوینت آشنایی با تحول بنیادین در آموزش و پرورش📗پاورپوینت سیستمهای محاسبات فراگیر📗پاورپوینت کارآیی و عملکرد GPRS📗پاورپوینت بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان📗پاورپوینت کیسه های پلاستیکی پلی پروپیلن📗پاورپوینت طرح‌ های کسب و کار📗پاورپوینت آشنایی با تکنولوژی و فناوری اطلاعات📗پاورپوینت آشنایی با جستجو در وب عميق📗پاورپوینت سیر صدور مجوز سقط جنین📗پاورپوینت آشنایی با جنگ نرم و مدگرایی📗پاورپوینت جعبه رنگ برای طراحی فضای سبز📗پاورپوينت آشنایی با حجامت و انواع آن📗پاورپوینت ناکارآمدی احزاب در نفوذ موثر بر عوامل قدرت در نظام دولتی جمهوری اسلامی📗پاورپوينت آشنایی با حل معادلات بازگشتی📗پاورپوينت آشنایی با خشونت در کتاب مقدس📗پاورپوینت کتاب و درس جامعه شناسی آموزش وپرورش دکتر علی علاقه بند📗پاورپوينت آشنایی با خطر تحریف امام خمینی و مکتب وی📗پاورپوینت توربو ماشین ها و آنالیز ابعادی📗دانلود پاورپوینت اثرات بیولوژیکی پرتوها📗پاورپوینت مدیریت انبارداری📗پاورپوینت آثار معماری پست مدرن