اقدام پژوهی در مورد گوشه گیری دانش آموز

فرمت فایل: ورد تعداد صفحه: 14 مقدمه : علم از آن نقطه و آن زمان آغاز شد كه بشر به فكر حل مسائل مختلف زندگي افتاد. به عبارت ديگر، تاريخ تولد بشر است. بشر اوليه براي حل مسائل و مشكلات خود از ابتدايي ترين مرحله شروع كرد و به كمك برخي از روابط تجربي قادر اقدام پژوهی در مورد گوشه گیری دانش آموز|50099932|mlr|
با سلام و خیر مقدم،در این پست توضیحات فایل اقدام پژوهی در مورد گوشه گیری دانش آموز قابل رویت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.


فرمت فایل: ورد


تعداد صفحه: 14

مقدمه:


علم از آن نقطه و آن زمان آغاز شد كه بشر به فكر حل مسائل مختلف زندگي افتاد. به عبارت ديگر، تاريخ تولد بشر است. بشر اوليه براي حل مسائل و مشكلات خود از ابتدايي ترين مرحله شروع كرد و به كمك برخي از روابط تجربي قادر شد پيرامون خويش را كم و بيش بشناسد و بدين طريق پيچ و تاب و فراز و نشيب هستي آگاه شد(دلاور،1380،ص 3).


یکی از این علوم، علم روانشناسی است. منظور از روانشناسی، علاوه بر پیشرفت علمی و صنفی بهبود بخشیدن به زندگی انسان نیز هست. این علاقه روزافزون روانشناسان به مسائل روزمره و علمی بشر ، موجب شده است که دانش ما در افراد،به ویژه کسانی که دچا مشکلات روانی هستند، به طور قابل ملاحظه ای افزایش یابد.عدم سازش و وجود اختلالات رفتار در جوامع انسانی بسیار مشهود و فراوان است.


در هر طبقه و صنفی و در هرگروه و جمعی ، اشخاص نامتعادلی زندگی می کنند. بنابراین در مورد همه افراد، اعم از کارگر و دانش پژوه، پزشک و مهندس، زارع ، استاد دانشگاه و غیره، خطرابتلا به ناراحتیهای روانی وجود دارد. به عبارت دیگر هیچ فرد انسانی در برابر امراض مصونیت ندارد (شاملو، 1378،ص 11).


رفتار کم رویی و انزواطلبی ، یکی از رفتارهای نسبتاً شایع است که فرد را به شدت آزار می دهد و اگر درمان نشود نوجوان را به سمت و سوی مشکلات دیگری مثل عدم اعتماد به نفس، افسردگی، اضطراب و زود رنجی سوق خواهد داد. عدم احساس توانمندی و کمی عزت نفس و نیز ناتوانی در بروز احساسات، بیان افکار و نظریات، خود باعث جدایی فرد از فعالیت های گروهی است.


گوشه گیری از نظرلغوی به معنای تنها و مجرد و در خلوت نشستن و از جمع کناره گرفتن است. گوشه گیر کسی است که از مردم دوری می کند وعزلت می گزیند و بدان وسیله خود را با محیط اطراف سازگار می سازد,البته هرنوع عزلت و در تنهای ماندن گوشه گیری تلقی نمی شود هر انسان گاه گاهی دوست دارد تنها باشد تا به خود شناسی وحل مشکلات زندگی بپردازد گوشه گیری زمانی حالت بیماری پیدا می کند که فرد از آمیزش با جمع و همنوعان بیزار و بیمناک باشد در این مورد اگر گوشه گیری بموقع درمان نشود به پیدایش حالات روانی شدید و افسردگی منجر می شود. (شفیع آبادی ، 1374، ص 94) .


کم بود محبت در خانواده می تواند یکی از علل بروز کم رویی باشد که توجه به به کودک و بر طرف کردن خواسته های او هم چنین تشویق و مورد مشاور ه قرار دادن می تواند در درمان این نقیصه کمک کند.


در جلسه مشاوره معلم با اولیا که در هفته اول مهر ماه برگزار می گردد متوجه مردی شدم که درگوشه حیاط جدا از بقیه ایستاده از همان روز نظر من را به خود جلب کرد. از خود با تعجب سوال کردم چه طور شده یک مرد در جلسات اولیا آمده است؟! ( حضور پدران در جلسات مشاوره معلمان آنقدر کم رنگ شده است که حضور گاه به گاه یک پدر مورد تعجب واقع می شود)


مشکل فاطمه گوشه گیری و انزوا طلبی بود، پدرش چندین بار مراجعه کرده بود و از افت تحصیلی و بی علاقگی او در انجام تکالیف صحبت کرده بود و از اینکه علاقه ای ندارد که با سایر دانش آموزان دوست شود و همیشه توی لاک خودش است، نگران بود و خواستار حل مشکل دخترش شده بود.


حس انسان دوستان و مقتضیات شغل اینجانب ایجاب می کرد که نسبت به حل این مشکل باید احساس وظیفه نموده و تمام سعی و فکر خود را بکار انداخته تا مشکل این دانش آموز را حل کنم.مطالب دیگر:
دانلود پروژه مالی طراحی سیستم حسابداری شرکت پیمانکاری آب و فاضلابدانلود پروژه مالی رشته حسابداری با موضوع صنایع کاغذ سازی نوظهورپروژه مالی دوره کاردانی در شرکت ماشین سازی و سیم و کابل سازیدانلود پروژه مالی رشته حسابداری با موضوع شرکت کالای پزشکی شیرازجزوه حقوق مدنیدانلود پروژه مالی حسابداری شرکت کامپیوتری طاهادانلود پروژه مالی گزارش کارآموزی حسابداری اداره پست و تلگرافبررسی فقهی وحقوقی توهین به مقدسات وادیان؛چالشها و راهکارهاقانون اساسی ایالت متحده امریکامکانیک سیالات و هیدرولیکپول و ارز و بانکداریتلگرام را مغلوب خود کنید !!!دانلود پروژه مالی گزارش طراحي نظام هاي مالي شركت خاك صحرا (سهامي خاص)دانلود پروژه مالی رشته حسابداری با موضوع مالیات بر ارزش افزودهدانلود پروژه مالی رشته حسابداری شرکت باربری وحیدباردانلود پروژه مالی رشته حسابداری شرکت ماشین سازی و سیم و کابل سازی حسامپروژه مالی رشته حسابداری با موضوع سیستم انبار و خرید در شرکت تجهیزات ایمنیدانلود پروژه مالی رشته حسابداری با موضوع دانشگاههای علوم پزشکیدانلود پروژه مالی رشته حسابداری با موضوع بسته بندی مواد غذاییپروژه مالی رشته حسابداری با موضوع شرکت صنایع تجهیزات نفتدانلود پروژه مالی صنعت چین به همراه چارت سازمانیدانلود پروژه مالی رشته حسابداری درباره یک بیمارستاندانلود پروژه مالی رشته حسابداری دریاره یک شرکتتأثير درجه آزادي و نوع قفل شدگي كانيهاي حاوي مس در بازيابي مدار فلوتاسيون كارخانه فرآوري مجتمع مس سرچشمهآشکارسازی دولومیت های ماس های آهن دار مرتبط با کانی سازی سرب و روی به روش تحلیل مؤلفه های اصلی داده های ماهواره ای TM